Matific Nedir? Matific Nasıl Kullanılır?

Web Eğitim Araçları ekibi olarak bugün size çocukların matematik dersine olan olumsuz tutumlarını, oyun içinde matematik öğretme yöntemini kullanarak yenmeyi amaçlayan Matific web 2.0 aracından bahsetmek istiyoruz. Matific web 2.0 sistemi oyun tabanlı öğrenme yöntemini kullanmaktadır. Bilgisayarlarımızda, tabletlerimizde ve mobil cihazlarımızda çalışabilen Matific web 2.0 uygulaması içersinde barındırdığı etkileşimli materyallerle çocuklara eğlenceli şekilde matematik egzersizi yapmasını sağlıyor. Anasınıfından altıncı sınıfa kadar kategorilendirilmiş şekilde her seviye uygun şekilde sistemli eğitsel oyunlar bulunmaktadır.  Matific web 2.0 uygulamasının isterseniz ücretli isterseniz ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak üye olmadan sistem üzerinden istediğiniz oyunu çalıştırarak öğrencilerinize matematiği sevdirebilirsiniz. Ücretli versiyonunda Matific uygulamasını öğrencilerinizi ekleyip çalışmalarda ne kadar ilerleyip ilerlemediklerini kendi sisteminizde görebilir, hızlı gidenlere ek görevler(eğitsel oyunlar) gönderebilirsiniz. Ücretli kullanımda gelen ekstra özellikleri deneyebilmeniz için 30 günlük deneme paketinden yararlanabilirsiniz

Matific Web 2.0 Uygulaması Anasayfa

Matific Web 2.0 Uygulaması Anasayfa

Matific Web 2.0 Uygulamasını Eğitimlerimiz de Nasıl Kullanabiliriz?

Matific web 2.0 uygulaması okullarımızdaki etkileşimli tahtalara uyumlu olduğu için derslerinizde öğrencilerinizin sıkıldığını anladığınızda veya konuyu anlamadıklarını hissettiğinizde konunuzla ilgili bir eğitsel materyali seçerek öğrencilerinizin eğlenerek dersi pekiştirmesini sağlayabilirsiniz.

Matific web 2.0 aracını bir sonraki konu hakkında öğrencilerinizi hazır bulunuşluklarını artırmada veya konu bitiminde konunun anlaşılıp anlaşılmadığını eğlenceli bir şekilde ölçmek için kullanabilirsiniz.

Matific web 2.0 sistemine üye olup öğrencilerinizi ekledikten sonra öğrencilerinize sanal sınıflar oluşturabilirsiniz.  Bu sanal sınıfları isterseniz öğrenci seviyelerine göre şekillendirebilirsiniz. Bu oluşturduğunuz sanal sınıflara tanımladığınız etkinlikleri öğrencilerinize ödev veya çalışma olarak gönderebilirsiniz. Etkilikleri yapıp yapmadıklarını sistem üzerinden kontrol edebilirsiniz.  Hatta öğrencilerinizi rekabet ortamına soktuğunuzda çok hızlı seviye atlayacağını sizde göreceksiniz.

Öğrenci velilerinizden veya çevrenizdeki insanlardan çocuklarının sürekli oyun oynadığını telefonu elinden bırakmadığı gibi şikayetler aldığınızda bu web 2.0 uygulamasını önerebilirsiniz.

Matific Web 2.0 Aracı Uygulama

Matific Web 2.0 Aracı Uygulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − 8 =