Face.co Nedir? Face.co Nasıl Kullanılır?Bugün webeğitimaraclari.com ekibi olarak her derste ve proje çalışmalarınızda kullanabileceğiniz ve öğrencilerinizin yapmaktan çok hoşlanacağı bir avatar oluşturma web 2.0 aracı olan face.co sistemini tanıtmaya çalışacağız. Face.co web 2.0 uygulaması  içinde barındırdığı dudak, kaş ağız, saç, bıyık, ten rengi , göz şekli vb. nesnelerle istediğiniz tipte avatarı  birkaç adımda kolayca oluşturmanızı sağlayan bir sistemdir.  Face.co  web 2.0 uygulaması tamamen ücretsizdir  ve herhangi bir üyelik gerektirmemektedir.  Face.co sistemini mobil cihazlarda tabletlere ve masaüstü sistemlerde rahatça kullanabilirsiz. Tamamen online çalışan Face.co web 2.0 uygulaması çalıştırmak için cihazlarımızda internet bağlantısı olması yeterlidir.  Face.co web 2.0 aracında avatarınızı oluştururken ister kendi gravatarda.com da oluşturduğunuz resmi yükleyip üstünde değişiklik yapabilir, ister kendi avatarınızı sıfırdan kendiniz oluşturabilirsiniz ya da isterseniz hazır oluştururmuş avatarlardan birini seçip kullanabilirsiniz. Face.co uygulamasıyla oluşturulmuş avatarınızı tek tuşla sosyal medyada paylaşabilir ya da bilgisayarınıza indirip istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Face.co Web 2.0 Uygulaması Eğitimde Nasıl Kullanılır?

Face.co web 2.0 uygulamasını derslerinizde serbest zaman etkinliği olarak kullanabilirsiniz. Çocukların akıllı tahtada veya bilgisayarlarda kendi avatarlarını yapmaya çalışmaları çok eğlenceli oluyor.

Face.co web 2.0 aracını ile oluşturduğunuz avatarları e twinining, tubitak veya çeşitli proje çalışmalarında veya yarışmalarda öğrenci fotosu yerine kullanabilirsiniz.

Okul içi yapılan grup çalışması, ödev  yarışma vb etkinliklerde Face.co sistemiyle oluşturulmuş avatarlar  kullanılabilir.

Face.co Web 2.0 Uygulamasının Kullanımının Resimli Anlatımı

Face.co web 2.0 sistemini kullanabilmek için bilgisayarımızdan veya mobil cihazımızdan sistemin web adresine(face.co ) giriş yapıyoruz.

Face.co Web 2.0 Uygulaması Anasayfa

Face.co Web 2.0 Uygulaması Anasayfa

Açılan sayfada ortasında oluşturmak istediğimiz avatarın cinsiyetini belirleyeceğimiz bir menü bulunmaktadır. Buradan tercihimize göre bir cinsiyet seçip üzerine tıklamamız yeterlidir.

Face.co Web 2.0 Uygulaması

Face.co Web 2.0 Uygulaması

Face.co Web 2.0 Aracı

Face.co Web 2.0 Aracı

Face.co web 2.0 uygulamasında yapmak istediğimiz avatarın cinsiyetini seçtikten sonra avatarımızı oluşturacağımız sayfa açılıyor. Sayfanın sol kısmında avatarımızın ön izlemesi sağ kısmında ise yüz, göz, saç, elbise ve arkaplan ayarlarını yapabileceğimiz bir menü alt tarafta ise ten rengini ayarlayabileceğimiz bir menü ile face.co sisteminin oluşturduğumuz avatarı kullanımla ilgili ayarların bulunduğu genel menüsü bulunmaktadır.

Face butonuna tıklayınca açılan alt menüden yüz şekli , burun şekli ağız şekli ve kulak şekli ile ilgili ayarları gerçekleştirebilirsiniz.

Face.co Web 2.0 Uygulaması

Face.co Web 2.0 Uygulaması

Face.co Web 2.0 Uygulaması

Face.co Web 2.0 Uygulaması

Hair butonuna tıklayınca avatarımızın saç şekli,  saç rengi, bıyık şekli, bıyık rengi, sakal şekli ve sakal rengini ayarlarını yapabilirsiniz.

Face.co Web 2.0 Aracı

Face.co Web 2.0 Aracı

Clotles butonundan avatarımızın giydiği kıyafeti ve rengini değiştirebilirsiniz.

Face.co Web 2.0 Uygulaması

Face.co Web 2.0 Uygulaması

Face.co web 2.0 uygulamasında backs butonuna tıklayınca avatarımızın arka planında kalan alana desen veya şekli istediğiniz renkte  ekleyebiliyorsunuz.

Face.co Web 2.0 Aracı

Face.co Web 2.0 Aracı

Face.co web 2.0 sisteminin sağ alt köşesindeki genel menüde ise rastgele avatar oluşturma , sıfırlama , paylaşma, indirme vb işlemleri gerçekleştirebilirisiniz.
Face.co uygulamasının  genel menüsünde random butonunu kullanarak uğraşmadan tek tuşla   önceden oluştururmuş avatarlardan birini sizin karşınıza getirip onun üstünde ufak değişiklikler yapabilmenize imkan sağlar.  Her random butonuna bastığınızda oluşturan avatar değişerek  yeni bir avatar oluşturulmaktadır.

Face.co Web 2,0 Sistemi

Face.co Web 2,0 Sistemi

Reset butonuna tıkladığımız zaman bütün yaptığımız çalışmayı sıfırlamaktadır. Share butonuna tıklayarak yaptığımız avatarı direk sosyal medyada paylaşabiliriz. Gravatar butonuna tıklayarak gravator.com sisteminde ki yüklenmiş resimlerinizi kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek face.co sistemine aktarabilir. Direk o resimlerinizin üzerinde değişiklik yaparak avatarınızı oluşturabilirsiniz.

Face.co Web 2.0 Uygulaması

Face.co Web 2.0 Uygulaması

Download butonuna tıklayarak Face.co web 2.0 uygulamasıyla hazırlamış olduğumuz avatarı bilgisayarımıza indirebiliyoruz. Daha sonra indirdiğimiz avatarı çeşitli projelerde kullanabiliriz.

Face.co Web 2.0 Aracı

Face.co Web 2.0 Aracı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − two =