Animal 4D nedir? Animal 4D Nasıl Kullanılır?

Web Eğitim Araçları ekibi olarak bugün sizlere Artırılmış Gerçeklik teknolojisi kullanan Animal 4D web 2.0 uygulamasından bahsetmek istiyoruz. Animal 4D uygulamamızdan önce Artırılmış Gerçeklik teknolojisinden bahsedelim.

Artırılmış Gerçeklik Nedir?

Artırılmış gerçeklik teknolojik bir cihaz(Akıllı Telefon, Tablet) kamerasıyla gerçek hayattan alınan bir görüntüye dijital bir cisim, materyal veya herhangi bir canlı yerleştirerek teknolojik cihazın ekranından izleyebildiğimiz etkileşimli görüntü oluşturma teknolojisidir. Artırılmış Gerçeklik teknolojisinin temelini bilişim alt yapısı, kamera, gerçek dünya ve işaretçiler oluşturur. Özetle Artırılmış gerçeklik gerçekte olmayan olayı veya bir şeyi tablet ya da telefonumuzdan oluyormuş gibi görmemize imkân sağlayan teknolojidir.

Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi Eğitimde Nasıl Kullanılır?

Artırılmış gerçeklik teknolojisiyle öğrencilerinizin derse olan ilgisini artırabilir, anlamadıkları yerleri etkileşimli uygulamalarla anlamalarını sağlayabilirsiniz. Artırılmış Gerçeklik Teknolojisiyle dijital etkileşimli panolar, etkileşimli çalışma kâğıtları, etkileşimli ders notları hazırlayıp öğrencilerinizin ders başarısını artırabilirsiniz. Artırılmış Gerçekli teknolojisiyle belli konular hakkında canlandırmalar veya simülasyonları çok kısıtlı bir ortamda bile çok basit şekilde uygulayabilirsiniz. Bazı Artırılmış Gerçeklik uygulamaları örnek vermek gerekirse Quiver, Aurasma, Colar Mix, Fetch Lunch Rush, Anotomy 4D, Ar Flashcards, Augmented Reality, Quiver Education, Animal 4D vb.

Animal 4D Nedir?

Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan web 2.0 aracımız Animal 4D ile özellikle küçük yaş öğrencilerin 3. Boyut bilgisi, hayvanları tanıma ve havyan isimlerinin İngilizcesini öğretmede kullanılabilir. Andorid ve İos yüklü tablet ve akıllı cihazlarla kullanılan uygulamamızı Google Play veya İos Storeden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Fakat ürün kartlarını ücretsiz olarak web 2.0 uygulamasının geliştiricisinin web sitesinden(octagonstudio.com)demolarını indirerek ya da google görselden aramadan resim dosyası şeklinde indirerek elde edebilirsiniz. Fakat bütün kartları elde etmek istiyorsanız, Web 2.0 üreticisinin sitesinden (octagonstudio.com) 10Euro ücretle ya da bazı Türk alışveriş sitelerinden biraz daha fiyat farkı ödeyerek satın alabilirsiniz. Animal 4D web 2.0 eğitim uygulamamızı kullanabilmek için kartları bir şekilde indirip tablet veya akıllı telefonumuza yükleyeceğimiz uygulamayla kartın üstüne tutmamız yeterlidir. Tablet veya akıllı telefonumuzun ekranında materyalimizde hayvan karakterimizin canlandığını ses çıkardığını hatta sizden gelen etkilere tepki verdiğini göreceksiniz.

Animal 4D Web 2.0 Aracının Eğitimde Nasıl Kullanılır?

Animal 4D web 2.0 eğitim materyalimiz en çok ilkokul ve okul öncesi öğrencilerine uygundur. Önceden indirdiğiniz kartlarınızı sınıfınıza getirip gene hayvanlarla ilgili konunuzu daha eğlenceli ve kalıcı olarak işleyebilirsiniz. Animal 4D web 2.0 uygulamasıyla tablet veya akıllı telefonunuzda hem hayvanın sesini hem de hayvanın isminin İngilizcesini sesli dile getirdiği için hayvanların isimlerinin hem İngilizcesini öğrenmede hem de talaffuzunun nasıl yapıldığını öğrenmeleri için kullanabilirsiniz.Animal 4D Web 2.0 Aracının Telefona Yüklenmesi Resimli Anlatımı

Animal 4D web 2.0 aracını akıllı telefonumuza yüklemek için telefonumuzda Google Play’e girip arama kutucuğuna Animal 4D yazıyoruz.

Animal 4D Web 2.0 Aracını Yüklenmesi

Animal 4D Web 2.0 Aracını Yüklenmesi


Listelenen uygulamalar içerisinden en üstteki veya ikincisine tıklayabilirsiniz. Aralarındaki tek fark bir tanesi daha düşük özelikli telefonlar için yani alttaki “Animal 4d+ Lite” cihazımızda çalışırken daha az kaynak tüketir. Orta seviye bir telefonunuz varsa “Animal 4D+ Lite” sürümünü kurmanızı tavsiye ediyoruz. Güçlü bir telefonunuz var ise “Animal 4D+” sürümünü yükleyebilirsiniz.
Animal 4D Web 2.0 Aracını Yüklenmesi

Animal 4D Web 2.0 Aracını Yüklenmesi


Açılan sayfada “Yükle” butonuna tıklıyoruz.
Animal 4D Web 2.0 Aracını Yüklenmesi

Animal 4D Web 2.0 Aracını Yüklenmesi


Animal 4D web 2.0 aracının yüklenebilmesi için kullanım şartlarını kabul etmemiz gerekiyor. Kabul etmek için “Kabul Et” butonuna tıklıyoruz.
Animal 4D Web 2.0 Aracını Yüklenmesi

Animal 4D Web 2.0 Aracını Yüklenmesi


Animal 4D web 2.0 uygulamamız yüklendi. Uygulamamızı açmak için “Aç” butonuna tıklıyoruz.
Animal 4D Web 2.0 Aracını Yüklenmesi

Animal 4D Web 2.0 Aracını Yüklenmesi


Animal 4D Web 2.0 Aracını Yüklenmesi

Animal 4D Web 2.0 Aracını Yüklenmesi

Animal 4D Web 2.0 Uygulamasının Tanıtım Videoları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two + 6 =